Inzerujte na psíčkari.sk

Predám psa    Darujem psa    Kúpim psa   Pes na krytie 
      predám psa             darujem psa           kúpim psa           pes na krytie 

Najčastejšie vyhľadávané plemena psov na psíčkari.sk sú: maltezák, anglický buldog, border kóliamopslíkyorkshirsky terér, jack russell teriérnemecký ovčiaknemecká doga

čítaj viac
1
2

E-shop

TOP 10 najobľúbenejších psích plemien
labradorVedeli ste, že najčastejšie hľadané plemeno na internete je labrador a buldog? Nasleduje čivava, nemecký ovčiak, baset, matezák a bernský salašnícky pes. Tento rebríček sa ale nezhoduje s rebríčkom najobľúbenejších psov vo svete.  

Každý rok Americký Kennel Klub vyhodnocuje najobľúbenejšie plemená psov v USA. Tento rebríček zostavuje AKC na základe počtu registrácií psov jednotlivých plemien. Niektoré plemená z desaťmiestneho rebríčka vypadávajú a vracajú sa, iné plemená sa na popredných miestach umiestňujú rok čo rok, ďalšie sú často krát prekvapením.

V roku 2009 sa stalo najobľúbenejšie plemeno labradorský retríever – labrador.  Prvenstvo si zaslúžil už devätnásty krát. Labrador  je priateľský, milý, šikovný a skvelý k deťom. 

Na druhej priečke sa umiestnil nemecký ovčiak, odkiaľ vytlačil spred roka  jorkšírskeho teriéra na tretie miesto. Zlatý retriever sa umiestnil na štvrtej priečke a hneď za ním je bígl. Na šiestej priečke sa umiestnil boxer, buldog je na siedmom mieste. V poslednej trojke sú jazvečík, pudel a ši-cu. Skokanmi roka  v popularite sa stali havanský psík a portugalský vodný pes. Havanský psík sa počas desiatich rokov posunul z 92. miesta až na 32. a portugalský vodný pes z 80. na 60., pričom za to čiastočne môže aj fakt, že psa tohto plemena vlastní aj prezident USA Barack Obama. 

Podobný rebríček sa na Slovensku nevyhodnocuje, alebo som naň ešte nenatrafil. Pokiaľ o nejakom viete, neváhajte nám ostatným dať vedieť. Mne osobne v rebríčku určite  chýba maltezák. Tiež som u nás zaznamenal zvýšený záujem o jack russellov a talianskeho cane corso.
  
prvá trojka4_6 
7_9 
10
Rebríček najpopulárnejších psov v USA:

4. zlatý retríver
8. jazvečík
10. ši-cu 
 
 
 Najnovšie inzeráty

Německý ovč
Predám psa
(12.02.2015)
Americký band
Predám psa
(20.01.2014)
Argentínska d
Predám psa
(16.10.2013)
Argentínska d
Predám psa
(07.08.2013)Reklamný panel